Koncertni cikel FriFormA\V prinaša umetniško tvorbo pri kateri gre predvsem za vnašanje umetniškega videa, svetlobe in fotografije v sodobna zvočna okolja, bodisi v polje zvočne umetnosti in zvočnih instalacij ali v polje komponirane, akuzmatične, elktroakustične in improvizirane glasbe, z namenom umetniške nadgradnje, dodajanja umetniške vrednost obstoječim koncertnim ciklom ter za povezovanje programskih vsebin iz umetniških področij na katerih delujemo. Težimo k raziskovanju novih, inovativnih umetniških idej, črpajoč predvsem iz umetniških potencialov mlajše in srednje generacije slovenskih in mednarodnih vizualnih umetnikov in glasbenikov, ki ustvarjajo na področju elektroakustike, zvočne umetnosti in svobodne improvizacije. (English translation coming soon…)

 

2019 | 2018

 

3 April 2019, Wednesday 20.00 – Klub Gromka
· Lee Patterson / Samo Kutin
· Igor Ripak / Szilveszter Miklós

28 May 2019, Tuesday 20.00 – Kino Šiška
· Golnaz Behrouznia / François Donato
· François Donato / Mauricio Valdés San Emeterio

5 June 2019, Wednesday 19.00 – Mala Galerija BS
· Neža Zupanc / Gašper Livk
· Polona Drobnič / Tilyen Mucik / Urška Preis / Nina Baznik / Qëndresë Deda

27 July 2019, Thursday 18.00 – Mala Galerija BS
· Neža Zupanc / Gašper Livk
· Polona Drobnič / Tilyen Mucik / Urška Preis / Nina Baznik / Qëndresë Deda

7 August 2019, Wednesday 18.00 – Mala Galerija BS
· Tilen Lebar

29 August 2019, Thursday 21.00 – Cirkulacija²
· Maja Osojnik / Matija Schellander / Patrick K.-H.

12 September 2019, Thursday 19.00 – Mala Galerija BS
· Brina Kren / Lenart De Bock
· Ajda Auer / Dejan Batrićević / Pavo Bušić / Črt Mate / Sara Sešlar Naraks

2 October 2019, Wednesday 18.00 – Mala Galerija BS
· Brina Kren / Lenart De Bock
· Ajda Auer / Dejan Batrićević / Pavo Bušić / Črt Mate / Sara Sešlar Naraks

30 October 2019, Wednesday 20.00 – Osmo/za
· Christof Ressi / Szilárd Benes

12 November 2019, Tuesday 20.00 – Osmo/za
· Robertina Šebjanič / Ida Hiršenfelder / Manja Ristić
· Katja Oberlintner / Ina Puntar

X